Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Кабінет міністрів України підготував пакет законопроектів у галузі охорони здоров’я, ухвалення якого зробить медичну реформу невідворотною

Кабінет міністрів України підготував пакет законопроектів у галузі охорони здоров’я, ухвалення якого зробить медичну реформу невідворотною. Про це заявив під час брифінгу з регіональними журналістами в Українському кризовому медіа-центрі заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Презентуючи ключовий законопроект «Про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів» він зазначив: «Ми хочемо перейти на таку модель фінансування медицини, де держава надає своїм громадянам чітко визначені гарантії щодо медичних послуг та лікарських засобів, і чітко і гарантовано їх виконує. Це відрізняється від тієї реальності, яка є, коли ми нібито маємо якісь гарантії, але не відчуваємо їх». Павло Ковтонюк також підкреслив, що в новій системі фінансування за кожною державною гарантією буде чітке джерело, з якого відбуватиметься покриття.

Ухвалення пакету законопроектів протягом найближчого місяця є критично важливим, вважають в Міністерстві охорони здоров’я. «Якщо ми приймемо ці законопроекти вчасно, – пояснив заступник міністра, – це дасть нам можливість внести правки до Державного бюджету, і з середини 2017 року почати працювати із первинною медичною допомогою. Нам потрібно в 2018 р. у новий бюджет закласти новий принцип для стаціонарів. І нам потрібен один рік, щоб розрахувати гарантований пакет медичних послуг, аби із середини 2018 у бюджетний 2019 рік увійти з усім гарантованим пакетом». У разі відтермінування цього процесу, реформа буде неможлива через входження країни в передвиборчі кампанії 2019-2020 рр.

Серед головних компонентів, які впроваджує закон, є:

1. державний гарантований пакет медичних послуг (чітко визначений перелік, що оплачує держава);

2. персоналізовані виплати (держава оплачує за кожну конкретну людину по чітко визначеному тарифу);

3. тарифікація медпослуги (кожна послуга матиме чітко визначену вартість);

4. стандартизація медичних послуг (послуги надаватимуться на підставі міжнародних медичних протоколів).

Павло Ковтонюк нагадав журналістам основні тези законопроекту та поінформував, що документ пройшов обговорення із громадськістю, міжнародними експертами та погодження з міністерствами. Після затвердження на засіданні уряду пакет законопроектів щодо медичної реформи буде передано на ухвалення Верховною Радою України.

Інформація МОЗ України


Читайте також

Заклади охорони здоров‘я Рівненської міської ради здійснюють наступні кроки до енергоефективності установ! Секретар Рівненської міської ради Ві..
У КНП «ЦПМСД «Ювілейний» РМР пацієнти можуть отримати медичні послуги згідно 5 пакетів медичних послуг, за якими заклад законтрактов..
За 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення рф (з 24 лютого 2022 року) у КНП «Пологовий будинок» РМР народилося 7360 дітей! Серед..
Підписатись