Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей
Знайти мого сімейного лікаря
Для пошуку сімейного лікаря оберіть
пошук за адресою або прізвищем лікаря
Електронна реєстратура
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Втратила чинність форма 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)». Які медичні довідки необхідні для зарахування дитини в школу чи садочок?!

Враховуючи вимоги статті 49 Конституції України, статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання наказу МОЗУ від 25.01.2018 № 157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров"я України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2018 за № 182\31634, згідно якого втратила чинність форма 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)», інформуємо наступне.
 
Медичним працівникам дитячих дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл вилучити форми 026/о, що знаходяться в ДДЗ та ЗОШ, та видати на руки батькам. 
 
Для відвідування дитячого садка батькам необхідно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова та форму 063/о («Карта профілактичних щеплень»).Таку довідку надасть педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, в якому спостерігається дитина. 
У довідці лікар має зазначити:
прізвище, ім’я, по батькові дитини;
дату народження;
місце проживання;
інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти. 
       Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.
       Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.
 
Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми!
Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень" (форма № 063/о).  Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини. Інших довідок, крім зазначених вище, заклади не мають права вимагати.
 
У випадку відмови батьків  у проведенні профщеплень або порушенні графіка щеплень, у довідці, що її видає педіатр чи сімейний лікар, вказується перелік профілактичних щеплень, які дитина повинна отримати для відвідування дитячого колективу.
 
Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду”. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.
 
Медичних сестер дитячих дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл необхідно зобов"язати контролювати виконання профілактичних щеплень та направляти дітей, яким необхідно провести планові профілактичні щеплення, в центри ПМСД та амбулаторії.
 
Нагадаємо, МОЗ України скасував «Медичну карту дитини» (форма № 026/о), яка раніше зберігалась у школах та дитсадках: дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Право на  медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», - йдеться у Законі. Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.
 
Інформаційний лист даного змісту направлено для відома в управління освіти Рівненської міської ради

Читайте також

Інформація з сайту МОЗ України Нещодавно було прийнято зміни у нормативні документи, які дозволяють проводити безоплатну імунізацію вакцинами, закупле..
В комунальних некомерційних підприємствах центрах первинної медико-санітарної допомоги міста Рівного з лікарями первинного рівня надання медичної допо..
13 червня 2018 року о 12:00 год. відбудеться відкриття амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 5 Комунального некомерційного підприємства ..
Підписатись