Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

В Центрах ПМСД Рівного більше 25 тисяч осіб отримали електронний рецепт по "Доступних ліках"

Понад 28 тисяч пацієнтів отримали "Доступні ліки" за електронними рецептами в аптеках Рівного. Такі дані оприлюднено станом на 9:00 год. 18.07.2019 на сайті Національної служби здоров"я України.

З квітня цього року лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Рівного виписали понад 25 тисяч електронних рецептів. Понад 82% з них - на ліки від серцево-судинних захворювань, 15% – цукрового діабету 2 типу, 2,9% – бронхіальної астми. Пацієнти отримують ліки в аптеках безоплатно або з незначною оплатою. 

Ми проаналізували, що найчастіше програмою користуються люди, віком за 65 років. Та переважна більшість електронних рецептів на "доступні ліки" видана особам жіночої статі, їх кількість становить 16943.

Нагадаємо, отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Сьогодні програма «Доступні ліки» працює для пацієнтів, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим  діабетом ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 лікарських засобів, 64 з яких можна отримати безоплатно, інші ж - з незначною доплатою.

Скасування залежності від регіону в якому було виписано рецепт на лікарський засіб та його реалізацію (отоварення) зробило "доступні ліки" ще більш доступнішими. Адже тепер лікарський засіб за електронним рецептом можна отримати в будь-якому регіоні без залежності до місця його виписування. Типовий приклад можна спостерігати по м. Рівному: виписано електронних рецептів в ЦПМСД Рівного 25489, відпущено електронних рецептів в аптеках Рівного - 28301 (станом на 9:00 год. 18.07.2019).


Читайте також

705 пацієнтів звернулись до лікарів закладів охорони здоров"я Рівного зі скаргами на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом 08.11.-14.11.2019 р..
Така ситуація в Рівному за 11 місяців цього року. За словами головного спеціаліста Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації Лю..
Серед таких рідкісних хвороб є муковісцидоз. Це спадкове захворювання, що вражає залози зовнішньої секреції. На Рівненщині хворих на муковісцидоз прож..
Підписатись