Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Чи отримуватимуть рівняни медичну допомогу якщо не заключили декларацію?!

Рівнянам варто поспішити з підписанням декларації. Адже на сайті Міністерства охорони здоров"я України винесено для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України яка вносить зміни до уже діючої постанови про Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на первинному рівні. Зміни стовуватимуться і надання первинної медичної допомоги пацієнтам, які не заключили декларацію. Та якщо ці зміни затвердить Уряд, то уже з 01.04.2019 року пацієнти, які не мають діючої декларації з лікарем про медичне обслуговування, отримати медичну допомогу на первинному рівні зможуть лише у разі невідкладного стану. Такий порядок регламентовано наказом МОЗ України від 19.03.2018 року № 503 "Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу":

- «Пацієнт, який не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, має право отримати безперервну та безоплатну ПМД у державних і комунальних закладах охорони здоров’я, а також звернутися до НСЗУ або його територіальних органів за роз’ясненнями стосовно надавачів ПМД для забезпечення можливості реалізувати своє право на вибір лікаря».

Тобто, є ймовірність того, що з квітня 2019 року пацієнтам, які не обрали "свого" лікаря, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані.

Ще протягом тижня, а у випадку якщо дані зміни не підтримає Уряд то до 30 червня 2019 року, заклади охорони здоров′я первинного рівня надання медичної допомоги отримуватимуть виплати коштів за кожного пацієнта по «червоному списку» у розмірі 120 грн. Такий порядок регламентовано постановою КМУ від 18.12.2019 № 1117 "Деякі питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2019 рік". Проте, якщо відповідні зміни будуть ухвалені Урядом уже на цьому тижні, то виплати від Національної служби здоров"я України за пацієнтів із «червоного списку» припиняться з 01.04.2019 року.

Читайте також

Провести щеплення вакциною АДП в КНП "ЦПМСД «Центральний»" РМР, КНП "ЦПМСД "Північний" РМР та КНП "ЦПМСД "Ювілейний" РМР можна уже з понед..
Вдруге у м. Рівному проводитиметься "МЕДИЧНИЙ ПІКНІК"❗ Залучившись підтримкою Наукових пікніків в Україні та засновників Медичних пікніків - вдруге у ..
Кабінет Міністрів України перерозподілив 1 млрд грн на оплату послуг у медзакладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Відповідну поста..
Підписатись