Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

У 2018 році на впровадження Урядової програми «Доступні ліки» в м. Рівному витрачено 7,5 млн.грн.

В рамках Урядової Програми «Доступні ліки» управління охорони здоров'я м. Рівного використало у 2017 році 4,7 млн. грн. Майже 70 тисяч жителів м. Рівного та області отримали лікарські засоби згідно рецептів, за якими здійснюється повне або часткове відшкодування вартості. У 2018 році на Урядову програму «Доступні ліки» витрачено 7,5 млн.грн., «доступні ліки» отримало 86,5 тисячі осіб.

Нагадаємо, що з квітня 2017 року в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. З 2017 року управління охорони здоров'я м. Рівного уклало договори про відшкодування витрат, понесених у зв'язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується, з аптечними закладами. Кількість аптек, які долучаються до програми «Доступні ліки», як і перелік лікарських засобів періодично змінюються.

Рівнянам аби отримати лікарські препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря в центр первинної медико-санітарної допомоги міста, отримати виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки. 

Наказом МОЗ України від 21.01.2019 року № 148 "Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року" затверджено оновлений Реєстр медичних препаратів у який увійшло 257 лікарських засобів. Попередній Реєст лікарських засобів, що підлягали повному або частковому відшкодуванню, які було затверджено наказом МОЗ України від 23.07.2018 року № 1367, містив 261 лікарський препарат. В оновлений Реєстр лікарських засобів у січні 2019 року увійшло 42 лікарських препарати, які є повністю безкоштовними.

Уже в цьому році в реалізації Урядової програми "Доступні ліки" відбудуться зміни: з 1 квітня 2019 року програма "Доступні ліки" переходить в адміністрування Національної служби здоров"я України. Лікарські засоби в межах програми будуть відпускатись за електронними рецептами. А відшкодування вартості відбуватиметься за договором аптеки з НСЗУ, укладеним в електронній системі охорони здоров"я. 

З 1 квітня 2019 року "Доступні ліки" в аптеці почнуть відпускатись за номером рецепту, який електронна система охорони здоров"я надсилатиме в смс-повідомленні на мобільний телефон пацієнта.

На сьогодні пацієнт може отримати лікарський засіб по програмі "Доступні ліки" лише у тому регіоні у якому виписаний рецепт. Але із запуском електронного рецепту ця умова зміниться та пацієнт зможе отримати виписаний по програмі "Доступні ліки" медичний препарат в будь-якому місті України без прив"язки до регіону. 

На реалізацію програми "Доступні ліки" в Україні на 2019 рік Уряд передбачив 1 млрд. грн.: 250 млн. грн. на регіональну субвенцію та 750 млн. грн. на забезпечення функціонування програми через НСЗУ.

 

 

 

 


Читайте також

Вдруге у м. Рівному проводитиметься "МЕДИЧНИЙ ПІКНІК"❗ Залучившись підтримкою Наукових пікніків в Україні та засновників Медичних пікніків - вдруге у ..
Менше місяця залишилося до старту навчання. Дев’ять років діє наказ Міністерства охорони здоров'я України № 682 від 16.08.2010 “Про уд..
Створення комфортних умов для перебування пацієнта, он-лайн запис до лікаря, сучасна кімната здорової дитини, інформаційні монітори, куллери з водою т..
Підписатись